איך לקחת ויטמין B12 בעל פה

ויטמין B12, חלק ממשפחת הויטמין B, אחראי בעיקר על היווצרות תאי דם אדומים ותפקוד נוירולוגי בריא. הסיבות העיקריות של מחסור בוויטמין B12 הן הפרעות מעיים, אשר יכול לגרום ויטמין לא נספג, או קיצוני או מתח נפשי מתמשך. תסמינים נפוצים של חסר כוללים ירידה במשקל, אובדן תיאבון, עייפות, חולשה ואולי עקצוץ או קהות בידיים וברגליים. תוספי B12 משמשים לטיפול בחסרים, אלה עם הפרעות מעיים צריכים לקחת B12 על ידי הזרקה, אבל רוב האחרים יכולים לקחת את הויטמין על ידי לוח.

שאל את הרופא כדי לבדוק את רמות ויטמין B12 כדי לראות אם אתה חסר ולקחת תוספי מזון, זה נעשה באמצעות בדיקת דם פשוטה. יש לקבל הוראות מהרופא שלך על כמות B12 כדי לקחת מדי יום אם הבדיקות שלך עולה כי אתה נמוך, הקצבה היומית המומלצת עבור B12 הוא 2.4 מיקרוגרם ליום.

רכישת ויטמין B12 בבית מרקחת או חנות ויטמינים. למרות B12 בדרך כלל נכלל ויטמין B- מורכבים, אם הם נמוכים שלך, ייתכן שתרצה לקחת תוספת המכילה רק B12 כדי להבטיח שאתה מקבל את המינון הנכון.

מניחים את הטבליה B12 מתחת ללשון ומאפשרים לה להתמוסס במלואה, שלא כמו ויטמינים אחרים, B12 נספג ביעילות רבה יותר כאשר מותר להמיס בפה במקום לבלוע שלם. יש טעם מתקתק קלה ופריחה לטבליות B12.

קח B12 בבוקר, אלא אם כן הרופא שלך יעץ אחרת, אנשים רבים לוקחים את הוויטמינים שלהם עם ארוחת הבוקר שלהם, אבל בכל עת בבוקר יעבוד. קח B12 עם או בלי אוכל.