טיפול לאחר הלידה לאמהות

כאשר אתה מביא את חבילה חדשה של שמחה הביתה בפעם הראשונה, אתה תהיה ההוצאות כמעט כל רגע הליכה לוודא שהוא חם, יבש היטב fed. אל תשכח, אם כי, כי הגוף שלך עבר רק מתח עצום יהיה הצרכים שלו. קח קצת זמן לטפל בעצמך, מאז אמא מאושר עושה תינוק שמח.

הישאר בריא

תקופת הלידה שלך תימשך שישה עד שמונה שבועות לאחר שתביא את הבית הקטן שלך. בזמן שאתה עלול להיות עסוק shuttling לו את כל אלה היטב בדיקות לתינוק, זכור לתזמן פגישה הרופא בעצמך גם כדי לוודא שאתה מתאושש מן קשיי הלידה. סקס הוא לא- no במשך לפחות ארבעה שבועות כך הנרתיק שלך יש זמן לרפא. אתם עשויים לחוש כאב כלשהו בחוט השערה, שהוא האזור שבין הנרתיק ופי הטבעת, אבל אתם יכולים להקל על זה עם חבילת קרח וכמה איבופרופן או אצטמינופין. תרגילי קגל יסייעו לך לשחזר את שרירי האגן שלך, וגם צריך לעזור להפחית את הכאב. אם היה לך את התינוק על ידי c- סעיף, ייתכן שתצטרך משככי כאבים מרשם עד שבוע לאחר הניתוח שלך, פריקה בנרתיק ודימום יכול להימשך עד שישה שבועות. אתה צריך לקחת את זה בקלות במשך שישה עד שמונה שבועות – לא סקס, לא הרמת כבד – אבל לקום ולהסתובב אז אתה לא מקבל קרישי דם. אם יש לך תסמינים כגון המשך איבוד דם, סחרחורת, קוצר נשימה, כאבים בחזה וכאבי ראש קשים עם בחילה, הקאות או טשטוש ראייה, אלה עשויים להיות בעיה רצינית, אז להתקשר לרופא שלך מיד.

לאכול נכון

תזונה נכונה היא חובה על מנת לתת לך את האנרגיה שאתה צריך כדי לשמור על קשר עם הקטן שלך. אכילה בריאה גם לעזור לקבל את הגוף בחזרה בכושר, אבל עכשיו אין זמן דיאטה. לאבד משקל במהירות יכול להיות מסוכן לבריאות שלך, אם אתה breastfeeding, יכול גם להזיק לתינוק שלך. ברגע שאתה התאושש לחלוטין מלידה, אתה יכול בהדרגה להתחיל לרדת כמה קילוגרמים, אבל זה יכול לקחת עד שישה חודשים כדי לאבד את כל משקל התינוק. לעת עתה, ההימור הטוב ביותר שלך הוא לאכול ארוחות קטנות לאורך כל היום כדי לשמור על הכוח שלך – הרבה דברים טובים כמו חלבונים רזים, פירות וירקות. צ’או על חטיפים בסיבים גבוהה כדי להישאר קבוע להילחם כי עצירות שלאחר התינוק לא נוח.

לנוח קצת

זה אולי נראה כאילו אתה לעולם לא לישון שוב, מה עם צורך להיות על השעון 24/7 עבור התינוק הקטן של הצורך. יש, עם זאת, כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להפיק את המירב של כל catnap לך לחטוף. אם אתה יכול לנהל את זה, מנסה לישון בכל פעם התינוק עושה. משוך את העריסה קרוב למיטה שלך, כך שאתה לא צריך לצלול רחוק מדי עבור אלה באמצע הלילה של האכלה, אבל יש לזכור כי snuggling עם דלעת קטנה שלך לא יכול להוביל לישון טוב בלילה. סקר של 2012 על ידי מכללת סיעוד באוניברסיטת ויסקונסין, Milwaukee מצא כי שיתוף במיטה היתה אחת הסיבות העיקריות הסיבות לאמהות חדשים כל כך לישון מקופחים.

לבקש עזרה

בעוד הימים הראשונים עם התינוק החדש שלך עשוי להיות הזמן המרגש ביותר של החיים שלך, הם יכולים גם להיות מלחיץ מאוד. פרופ ‘ג’יליאן לנג, סגן נשיא ומנהל מחלקת הבריאות והרווחה במכון הלאומי לבריאות ומצוינות קלינית, מודה כי כל השינויים הגדולים שנגרמו על ידי הגעתו של התינוק עשויים להרגיש מרגשים מדי פעם. הדרך הטובה ביותר להתחיל את החיים החדשים שלך, אם אפשר היא להיות חבר, קרוב משפחה או שותף לקחת קצת זמן לעבוד כדי להיות איתך, לתמוך בך, להאכיל ולנקות אחריך, ולעזור עם התינוק תוך ומאפשר לך כמה רגעים יקרים לתפוס תנומה או מקלחת. אם אתה יכול להרשות לעצמך, אתה יכול לשכור doula לעשות את כל הדברים האלה, יותר מדי. גם אם אין לך עזרה ב-להתקשר, אתה יכול לפחות להקל על עצמך. הבית שלך עלול להיות בלגן, אתה יכול ללבוש הזעות שבועיות וקוקו עכברוש ולא לאכול שום דבר חוץ מדגנים קרים ישר מהקופסה. אל תדאג, הדבר היחיד שחשוב כרגע הוא שאתה דואג לעצמך ואת הבמבינו שלך.