רשימה של מזונות עם פרופילי חומצה אמינו משלימים

תזונה טבעונית מבטלת את כל מוצרי בשר ומוצרים מן החי, כולל חלב וביצים. מאחר שחלבונים מלאים, או חלבונים המכילים את כל חומצות האמינו החיוניות, מגיעים ממקורות בעלי חיים, על הטבעוני לשלב מאכלים בתזונה שלו עם פרופילי חומצות אמינו משלימות, תוך הבטחת הכנסה נאותה של כל חומצות האמינו שהגוף אינו יכול לייצר בעצמו.

קיימות עשר חומצות אמינו שאינן יכולות להתבצע על ידי הגוף שלך, ולכן אתה חייב לצרוך אותם בתזונה. חומצות אמינו אלו הן valine, leucine, isoleaucine, מתיונין, ציסטאין, פנילאלנין, טירוזין, טריפטופן, תראונין וליזין. הגבלת חומצות אמינו כוללות מתיונין, ציסטאין, טריפטופן וליזין. הגבלת אומר שאם הדיאטה שלך נמוכה באחד מחומצות האמינו האלה, אז זה יגביל את התועלת של חומצות האמינו האחרות שאתם צורכים. שעועית נמוכה ב methionine ו ציסטאין, אבל גבוה lysine. דגן הם נמוכים ליזין, אבל הם נמוכים methionine ו ציסטאין. על ידי הוספת כמויות נאות של שעועית ודגנים בתזונה כל יום, אתה יכול להיות בטוח שאתה מקבל מספיק של אלה הגבלת חומצות אמינו.

הדרך הטובה ביותר להבטיח כי אתם צורכים את כל הויטמינים והמינרלים שאתה צריך על תזונה טבעונית, חשוב לאכול מגוון רחב של מזונות. חלבון ניתן למצוא שעועית, אגוזים, חמאת אגוזים, אפונה ומוצרי סויה. על ידי אכילת מגוון רחב של מאכלים בכל אחת מהקטגוריות האלה כל יום, אתה יכול להיות בטוח שאתה צורכת את כל חומצות האמינו שאתה צריך כל יום. מלבד כל חומצות האמינו החיוניות, אנשים בדיאטה טבעונית זקוקים גם לצריכה נאותה של ברזל, סידן, אבץ וויטמין B-12, אשר נמצאים בשפע במזונות מן החי. ירקות ירוקים, פירות יבשים ודגני בוקר מוגשמים יעזרו לכם להוסיף את החומרים המזינים החשובים האלה לתזונה הטבעונית.

אם אתה מבין תזונה טבעונית, ייתכן שיהיה קשה להגדיל את רמות החלבון שלך כמויות נאותות. מוצרים מבוססי סויה הם דרך מצוינת להוסיף חלבון לתזונה שלך, והוא יכול להציע לך צריכת חומצות אמיניות מגוונות. מזונות ארוחת בוקר כגון קציצות נקניקיות מבוססות סויה יכול להיות טעים מאוד. המבורגרים veggie טעים יכול להיות תחליף נהדר המבורגר. ניסוי עם תחליפי בשר כדי לראות אילו סוגים שאתה אוהב. אלה ניתן להוסיף כמעט כל דבר, כולל מרקים, כריכים, עוטפים, מנות פסטה ופיצה.

בעקבות מזון צמחוני הפירמידה יכול להבטיח שאתה מקבל את כל חומצות האמינו החיוניות כי הגוף שלך זקוק לבריאות. הפירמידה ממליצה על שש מנות של דגנים, חמש מנות של קטניות, אגוזים ומזונות עשירים בחלבון, ארבע מנות של ירקות, שתי מנות פרי ושתי מנות של שומנים. בדוק את התוויות עובדות תזונתיים עבור כל מזון שאתם צורכים כדי לראות מה גודל המשרתים כרוך.

חומצות אמינו חיוניות

מגוון הוא מפתח

תחליפי חלבון בעלי חיים

אוכל צמחוני פירמידה