את היתרונות של hamstrings חזק

Hamstrings מורכב משלושה שרירים עיקריים – שרירי femoris, semitendinosus ו semimembranosus – המשתרעת עצמות לשבת שלך על הברכיים. שרירים אלה אחראים על כיפוף הברכיים. אם הם חזקים, אתה יכול לקפוץ גבוה, לרוץ מהר להאיץ עם כוח נפץ. עם hamstrings מפותחת היטב, אתה יכול לשמור על יציבה טובה ולמנוע פציעות הרגל.

פונקציות מפתח

בגלל hamstrings שלך לחצות את הברך ואת מפרקי הירך, הם עובדים כדי לכופף את הברכיים שלך לצייר את הירכיים לאחור. בעת ביצוע תנועה נפיצה, השרירים האלה לשחק תפקיד חשוב בהעברת עומס הברכיים שלך הירכיים. הם גם תורמים ליכולת שלך לספוג את הזעזוע של תנועות הכוללות מהירות גבוהה או כוח. בעוד hamstrings שלך לתרום תנועה פונקציונלית, כגון הליכה, הם עוזרים לך להשיג מהירות, כוח וזריזות בספורט רבים. לדוגמה, הביצועים של אצן מבוצע על hamstrings חזק.

הְאָטָה

במהלך התכווצות, hamstrings שלך לקצר ולהאריך. בעוד השלב הקונצנטרי, או קיצור, מאפשר לך לכופף את הברך, השלב האקסצנטרי, או התארכות, של השריר יכול לעזור לך לשלוט על ההאטה של ​​הגוף או הרגליים בתנועה. לדוגמה, כאשר אתה מפעיל במורד הגבעה, התארכות של hamstrings שלך עוזר לך לשלוט על מהירות הירידה. היכולת להאט כראוי מורידה את כמות הלחץ על המפרקים בגוף התחתון שלך ומונעת פגיעה.

יציבה ומערך

עבודה חזקה hamstrings לייצב את הירכיים ולשמור על עמוד השדרה שלך מיושר כראוי. לדמיין את מערכת השלד שלך כמו שרשרת מחובר. אם קישור אחד נע מתוך יישור, בעיות אדווה לאורך הרשת. אם hamstrings שלך הם חלשים ומתוחים, הם מושכים על הירכיים שלך, tipping אותם קדימה, ופשרה תנועה תפקודית. תנוחה יציבה יכולה לגרום לאיזה קשתות גב תחתון וכתפיים עגולות. Hamstrings שלך גם לשמור על הברך שלך סביב רקמת חיבור יישור.

מאזן שרירים

מאז השרירים שלך לפעול בזוגות, את הפיתוח של כל שריר במערכת יחסים משלימה זו חייבת לאזן. אם שריר אחד חזק יותר מהשני, הוא עלול לגרום לפציעה. עבור ספורטאים רבים, השרירים מול הרגליים שלהם, או quads, הם חזקים יותר hamstrings. בגלל hamstrings חלש להגביל הן טווח תנועה כוח נפץ, חוסר איזון זה משפיע על היכולת של הספורטאי לקפוץ, לרוץ, הקרקע במהירות לשנות כיוון. זה גם עושה אתלט פגיע פגיעה, כגון דמעות ליגמנט. בפרט, ספורטאיות הנשערות יותר על quads שלהם כדי לייצב את הברכיים.