הוא אוכל דגנים מלאים רע בשבילך?

אלא אם כן יש לך אלרגיה חיטה או חוסר סובלנות מרכיבים מסוימים של דגנים מלאים, כגון גלוטן, אתה צריך לכלול אותם בתזונה היומית שלך. דגנים מלאים הם מקור טוב של חומרים מזינים חיוניים, כגון סיבים, והם גם לספק את הגוף עם פחמימות, אשר חיוני לייצור אנרגיה. כמו בכל מזון אחר, מתינות היא המפתח, ובחירה של כל הדגנים הוא עוד חתיכה חשובה של הפאזל דיאטה בריאה.

דגנים מלאים הם מזונות המיוצרים מצמחים כגון חיטה, שיפון, שעורה, קמח תירס, אורז ושיבולת שועל, על פי Chooseapp.gov. כדי להיחשב שלם, תבואה חייבת לכלול את הסובין, את הנבט ואת האנטוספרם של הצמח. דגנים מלאים הם מזינים יותר מזוקקים מזוקקים, אשר היו סובין נבט מוסר, צמצום הסיבים הכוללת ואת התוכן התזונתי של התבואה.

אחד היתרונות התזונתיים העיקריים של אכילת דגנים מלאים הוא שהם מקורות עשירים של סיבים, במיוחד בהשוואה גרגרים מזוקקים. סיבים עזרי בעיכול תקין יכול למנוע עצירות. פרוסה של לחם מחיטה מלאה, למשל, מכילה 1.9 גרם סיבים, בעוד פרוסת לחם לבן מכילה רק 0.7 גרם. ספגטי חיטה מלאה מכילה 6.3 גרם סיבים, לעומת 2.5 גרם ספגטי לבן. בורגול, קינואה, קוסקוס ושיבולת שועל הם דוגמאות אחרות של דגנים מלאים ומזינים.

בנוסף סיבים וחומרים מזינים אחרים, כגון ברזל, כי כל ניצני לספק, תוכל לקצור יתרונות בריאותיים מסוימים כאשר אתה עושה אותם חלק התזונה היומית שלך. אכילת דגנים מלאים קשורה בסיכון מופחת לסוכרת מסוג 2, למחלות לב וכלי דם וסוגים מסוימים של סרטן, על פי בית הספר לבריאות הציבור של הרווארד. דגנים מלאים יכולים גם לעזור בניהול משקל, על פי Pickapp.gov, כי הם לעכל לאט יותר מאשר דגנים מזוקקים, עוזב אותך מרגיש מלא ומרוצה במשך תקופה ארוכה יותר של זמן.

כאשר קניות, לקרוא תוויות מרכיב מקרוב. בחר עבור מזונות כי רשימת דגנים מלאים כמרכיב הראשון כדי להיות בטוח שהאוכל הוא למעשה מקור טוב. אתה צריך גם לחפש מידע על קלוריות ותכולת הסוכר של המזון. לדברי הרווארד גאזט, חלק ממזונות של דגנים מלאים, כגון מותגים מסוימים של לחם מחיטה מלאה, עדיין מכילים כמות גדולה של סוכר הוסיף, לעתים קרובות בכמויות גבוהות יותר מאשר גרסאות מעודנות. אתה עדיין מקבל את היתרונות של כל דגנים מן מזונות אלה, אבל כל זה הוסיף סוכר יכול לגרוע מהם. הרווארד גאזט מדווח גם כי דגנים מלאים אחרים יכולים להיות גבוהים יותר בנתרן מאשר גרסאות מעודנות.

מה זה דגנים מלאים?

דגנים מלאים וסיבים

יתרונות נוספים של דגנים מלאים

ביצוע הבחירות הנכונות