מה נמצא ויטמין K?

ויטמין K הוא חומר תזונתי מסיס בשומן שנמצא בריכוזים משתנים בהרבה ירקות, פירות, בשר, אגוזים, זרעים, דגנים, תבלינים, שמנים ומוצרי חלב. ויטמין K הוא הכרחי לייצור של קרישת דם חלבונים. עם חסר ויטמין K, הכבד שלך לא יכול לייצר רמות נאותות של חלבונים אלה. לעומת זאת, עודף של ויטמין K תזונתי עשוי לנטרל את הפעולה של תרופות דליל דם. בין אם אתה מנסה להגדיל או להגביל את צריכת ויטמין K, לדעת אילו מזונות מכילים micronutrient זה יכול לעזור לך לתכנן תוכנית תזונתיים שעונה על המטרות התזונתיים שלך.

ירקות רבים מכילים ויטמין K. ירוק כהה, ירקות עלים, כגון תרד, כרוב, collards וירקות אחרים, מכילים את הריכוזים הגבוהים ביותר. הרופא שלך עשוי לייעץ לך להגביל את הצריכה של ירקות אלה אם אתה לוקח מדלל דם. ירקות אחרים עם כמות מתונה של ויטמין K כוללים כרוב, כרוב ניצנים, אספרגוס, ברוקולי, חסה, במיה, ריבס, סלרי שחור אפונה אפונה. תירס, מלפפונים, חצילים, פטריות, בצל ירוק, תפוחי אדמה לבנים ומתוקים, קישואים, עגבניות ואפונה ירוקה הם דוגמאות של ירקות המכילים כמויות נמוכות של ויטמין ק.

כמה סוגים של פירות מכילים רמות בינוניות עד נמוכות של ויטמין K. שזיפים מיובשים, אוכמניות, אוכמניות, ענבים ופירות קיווי לתרום כמויות מתונות של ויטמין K לתזונה. כמויות נמוכות של ויטמין K נמצאות תותים, פטל, תפוחים, תפוזים, בננות, אפרסקים, אגסים ומלונים.

פטרוזיליה היא עשבי תיבול נפוץ המכיל ויטמין K. בכמויות קטנות, פטרוזיליה מוסיף ויטמין K מעט ביותר מנות. עם זאת, מתכונים המכילים כמויות גדולות של פטרוזיליה, כגון פסטו, יכול לתרום כמות מתונה של ויטמין K לתזונה. תבלינים אחרים המכילים כמויות נמוכות של ויטמין K כוללים שום, כוסברה, אורגנו, עירית וקארי.

בשר אדום ועופות מכילים רמות נמוכות של ויטמין K, עם כבד בקר, כבש וברווז בעל הריכוז הגבוה ביותר. ביצים עוף מכילים כמות נמוכה של ויטמין K, אשר מרוכזת החלמון. דגים מכילים כמויות נמוכות אך נמוכות יחסית של ויטמין K, עם סלמון, שימורי טונה ומקרל המכילים את הריכוז הגבוה ביותר. רוב מאכלי הים, כולל לובסטר, צדפות, מולים, צדפות וצדפות, מכיל גם רמות נמוכות של ויטמין K. שרימפס הוא יוצא מן הכלל, הוא מכיל לא ניתן למדידה ויטמין K.

חלב ומוצרי חלב מכילים ריכוזים שונים של ויטמין K, למעט מוצרי חלב ללא שומן. כי ויטמין K הוא מסיס בשומן, הוא מוסר יחד עם שומן מוצרי חלב nonfat. חלב מלא ומוצרי חלב מחלב מלא מכילים ויטמין K יותר מאשר חלב דל שומן ומוצרי חלב.

דגנים, כגון אורז, שיבולת שועל, שעורה וחיטה, מכילים כמויות נמוכות מאוד של ויטמין K. שעועית מונג סויה מכילים כמויות בינוניות ויטמין K, ריכוזים נמוכים נמצאים שעועית לימה, חומוס, שעועית פינטו, שעועית כליות שעועית אפויה.

יְרָקוֹת

פרי

תבלינים

בשר, עוף, ביצים, דגים ומאכלי ים

חלב ומוצרי חלב

דגנים ושעועית יבשה

אגוזים אמיתיים, כמו ערמונים, אגוזי קשיו, פילברטס, פיסטוקים, אגוזי מלך, אגוזי מלך, אגוזים ואגוזי פקאן, מכילים כמות קטנה של ויטמין K. שקדים ובוטנים, שאינם אגוזים אמיתיים, אינם מכילים ויטמין K. כמו אגוזי עץ, גרעיני חמניות ודלעת מכילים כמות קטנה של ויטמין K. שמנים צמחיים וממרחים, מרגרינה, קיצור ורטבים סלט מסחרי הם גם מקורות של ויטמין K תזונתי מזונות אלה אינם תורמים משמעותית לצריכה הכוללת של ויטמין K, אלא אם כן אתם צורכים אותם בכמויות גדולות.

אגוזים, זרעים ושמנים