מחסור באשלגן וקנדידה

החלקים המשולבים של גוף האדם יוצרים את אחד הפאזלים החיים והחיים המעטים בעולם. כל פיסת, או מערכת הגוף, מתוכנן על ידי סדר טבעי, כי יש להשתמש בצורתו כדי ליצור תמונה אחת מאוחדת. לפעמים, דימוי זה מעוות על ידי פולשים כמו קנדידה ונושאים בריאותיים נולדים. קנדידה יש ​​שפע של גורמים הבסיסית שרבים מהם קישור ישיר מחסור באשלגן.

קנדידה הסביר

המונח “קנדידה” מתמצת מגוון של פטריות שמרים שחיים בפה, בעור, בנרתיק ובמעיים. קנדידה היא בדרך כלל מזיק כי זה משמש מזון על ידי חיידקים בריאים מיקרואורגניזמים אחרים בגוף. כאשר המערכת החיסונית שלך מופרעת על ידי מחלה, אנטיביוטיקה או היעדר חיידקים בריאים, יתר של קנדידה הוא סביר מאוד. מצבים רפואיים, כגון קיכלי, זיהומים שמרים נקביים ו פריחה חיתולים נראים בדרך כלל במקרים של יתר קנדידה.

PH ו קנדידה

ד”ר פול אק של מעבדות מחקר אנליטיות אומר חסרי אשלגן ליצור סביבה אלקליזציה נוחים המנציחה יתר קנדידה. כמו אלקטרוליט, אשלגן גם עוזר לווסת את תפקודי העצבים והלב לאורך מערכת השרירים והשלד. התכווצויות שרירים חלקות, קצב הלב והפריסטלים – התכווצות דמוית גל במערכת העיכול – הם שלושה תחומים בהם אשלגן הוא חיוני. תפקיד אשלגן בשמירה על קנדידה על ידי סיוע בייצור של חומצה קיבה הידרוכלורית הפרשת מרה ידוע פחות.

תסמיני יתר

הסימפטומים האוניברסליים של יתר קנדידה הם לעתים קרובות misdiagnosed. בעוד עייפות, התכווצויות בטן, גירוי בעור גירוד חמור הם תסמינים שכיחים של קנדידה, סימפטומים מוכרים פחות כוללים תסמונת המעי הרגיז ודיכאון או מצבי רוח. התפרצות קנדידה בעצם מחקה רבים של סימפטומים של מחסור באשלגן וכך נופל מתחת לרדאר במהלך הביקורים אצל הרופא. בספרו “Lifeforce”, ד”ר ג’פרי מק’קומבס אומר שסוכר ופחמימות הם סיפורי סופיות סופיים בגידול קנדידה.

אנזימי עיכול

קנדידה יתר הוא לפעמים השתקפות של חסר אנזימים העיכול. במקרה זה, טיפול אנזימי שמנצל פירות טריים – אננס ופפאיה הם הטובים ביותר – וירקות יחד עם תוספי פרוביוטיקה יומיומיים המציעים מגוון רחב של חיידקים. המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד קובע כי דיאטות עשירות במלח – כלומר מזון מעובד – עשויות לחייב עלייה באשלגן כדי לשמור על איזון נתרן / אשלגן הנדרש על ידי תאים לתפקד ברמה אופטימלית.

פתרונות

כתוצר לוואי של חומצה סורבית, סורבט אשלגן משמש לעתים קרובות כדי לעצור תהליכי תסיסה מזון ומשקאות. אשלגן sorbate הוא למעשה מלח של חומצה סורבית המשמשים מוצרים מסחריים רבים עבור שמרים לכאורה שלה. יחד עם סורבט אשלגן, ממליץ McCombs הימנעות כל סוכרים ופחמימות כפי שהם להאכיל קנדידה לעזור להם לגדול בכל הגוף וליצור מצבים רפואיים רציניים. בנוסף, אירובי תרגיל או סאונה הפעלות יסייע להסיר עודף toxins כי קנדידה disperses.