סימנים ותסמינים של רמות tsh נמוכות

בלוטת התריס היא איבר בצוואר שמייצר הורמונים המסדירים תפקודי גוף חשובים, כולל מטבוליזם. בלוטת התריס מגורה לייצר ההורמונים שלה על ידי הורמון אחר הנקרא הורמון מגרה בלוטת התריס, או TSH. כאשר רמות הורמון בלוטת התריס הן גבוהות באופן חריג, לייצר מצב המכונה בלוטת התריס overactive או יתר בלוטת התריס, רמת TSH הוא בדרך כלל נמוך. TSH נמוך יכול לגרום שורה של תסמינים, אשר משקפים בדרך כלל את רמות ההורמון גבוה בלוטת התריס. הם נעים בין תסמינים כלליים לתסמינים ספציפיים לאיברים מסוימים.

כללי

עייפות, עצבנות, חוסר מנוחה וחולשה הם סימפטומים נפוצים של TSH נמוך. בגלל הסימפטומים האלה ניתן להרגיש עם מגוון רחב של תנאים אחרים, הם לא ניתן לייחס TSH נמוך בתחילה. התכווצויות שרירים ורעד עשוי להתרחש גם. אנשים עם TSH נמוך לעיתים קרובות רגישים במיוחד לחום מתקשים לסבול את מזג האוויר החם. יום קיץ חם עבור רוב האנשים עשוי להיות חם ללא נשוא עבורם. אנשים עם TSH נמוך עשויים גם להזיע יותר מאחרים.

הלב והריאות

אנשים עם TSH נמוך לעתים קרובות לב לבם הלם קשה. הם עשויים גם להרגיש כאילו הלב שלהם הוא מדלג על פעימות או להכות מהר מאוד. קצב לב לא תקין, לא סדיר הנקרא פרפור פרוזדורי, עלול להתרחש כאשר TSH נמוך. לחץ הדם, במיוחד המספר העליון המכונה לחץ סיסטולי, עשוי גם להיות מורם. לפעמים הפרעות ההורמון הקשורות TSH נמוך יש השפעה שלילית כזו על הלב כי הם מובילים להתפתחות של הפרעת שריר הלב נקרא קרדיומיופתיה. אי ספיקת לב יכולה להתרחש במצב זה. קוצר נשימה עם פעילות רגילה הוא עוד ביטוי נפוץ של TSH נמוך.

עור

העור עשוי להיות חם באופן חריג ואפילו יש גוון אדמדם מפני זרימת הדם המוגברת שיכולה להתרחש עם TSH נמוך. העור עלול להפוך כהה או חלקה יותר מהרגיל. שיער דליל ניתן לציין. כוורות וגירוד יכולות להתרחש גם כן. העור של השוקיים עלול להיות מושפע, להופיע או כהה מהרגיל, והוא עשוי דומה לקלף של כתום מכווץ.

מערכת עיכול

רוב האנשים עם TSH נמוך יש תיאבון מוגבר. אבל הם עדיין יכולים לרדת במשקל למרות אכילה יותר מהרגיל כי חילוף החומרים שלהם הוא revved למעלה. שלא כמו רוב המבוגרים הצעירים, קשישים עם TSH נמוך יכול להיות תיאבון ירד ולא תיאבון מוגבר. יש אנשים עם TSH נמוך יש בלוטת התריס מוגדלת, נקרא זפק. אם הזפק הוא גדול מספיק, זה יכול לגרום קושי עם בליעה. בעקבות תנועות מעיים שכיחות יותר שכיח למדי, אבל אנשים עם TSH נמוך לעיתים רחוקות לחוות כאב בטן או הקאות.

אישיות וחשיבה

כמה אנשים עם TSH נמוך חוויית השינויים האישית להפעיל את מכלול מ דיכאון לאבד מגע עם המציאות. בלבול, קושי להתרכז בעיות זיכרון, כולל אמנזיה, עלולה להתרחש. תסמינים אפשריים אחרים כוללים קשיי שינה, חרדה ועצבנות.

אם אתם חווים סימפטומים של TSH נמוך, לראות את הרופא שלך, במיוחד אם הסימפטומים נמשכים מספר שבועות או לקבל progressively גרוע. בדיקות דם יכולות להתבצע על מנת למדוד את רמות הורמון ה- TSH והורמון בלוטת התריס, נבדקו על ידי: מרי D. Daley, M.

תתקשר לרופא