תופעות לוואי של

הזרעים של צמח הנייג’ל, הידוע יותר בכינויו זרעים שחורים או כמון שחור, הם תוסף מזון טעים שעשוי להיות בעל יתרונות תרופתיים. אנשי מקצוע בתחום הבריאות עם מרכז הזיכרון ממלור סלואן-קטרינג (Memorial Sloan-Kettering Cancer) מסבירים כי זרעי סאטיבה עשויים להיות מועילים בטיפול או במניעה של לחץ דם גבוה, מחלות נשימה, דלקת ונזק לתאים, אך נדרשים מחקרים נוספים כדי לבסס טענות אלה. שוחח עם הרופא שלך על תופעות הלוואי האפשריות של Nigella sativa לפני שתתחיל להשתמש בתוסף טבעי זה.

צור דרמטיטיס

יישום מקומי של Nigella sativa עלול לגרום לתופעות לוואי הנקראות דרמטיטיס מגע. לאחר טיפול או החלת נייגלה סאטיבה, אתה עלול לפתח כתמים אדומים, מגורה של העור על פני האתר של הטיפול. העור עשוי גם להיות יבש או להתחיל להתקלף או לגרד. חפש טיפול רפואי מיידי אם אתה נתקל בתגובת עור חמורה, כגון שלפוחיות נוטפות או מכאיבות, לאחר השימוש בתוסף זה.

פגיעה בכליות או בכבד

שמן המופק מזרעי סטיביה עלול לגרום לנזק בכליות או בכבד בעת שימוש במינונים גבוהים. אלה תופעות לוואי חמורות של טיפול נצפו חולדות שניתנו 2 גרם לק”ג או יותר של שמן סאטיבה nigella, על פי MSKCC. יש צורך בבדיקות אנושיות נוספות כדי להעריך את ההשפעה שיש ל – Nigella Sativa על הכליות או הכבד, אולם אם אתם סובלים מסימפטומים של פגיעה בכליות או בכבד, כגון כאבי גב או בטן, שינויים בהשתנה, צהבת, עייפות או גירוד בעור, לחפש טיפול מיידי מהספק הרפואי שלך.

התוויות נגד

הבטיחות והיעילות של Nigella sativa לא הוערכו במלואן אצל נשים הרות. כתוצאה מכך, אמהות לעתיד לא צריכות לקחת נייגלה סאטיבה אלא אם כן הורה אחרת על ידי רופא מקצועי, מזהיר ד”ר מייקל טיירה עם האגודה האמריקנית לקידום המדע.

אינטראקציות תרופות

שוחח עם הרופא שלך על כל תרופה שאתה לוקח כרגע לפני שתתחיל בטיפול עם Nigella sativa. תוסף זה הוא נוגד חמצון ועשוי להגן על התאים מפני נזק. האפקט המגן של Nigella sativa עלול להפריע לפעולה של סוגים מסוימים של טיפולים בסרטן, כגון הקרנות או כימותרפיה, אשר הורסים תאים שצומחים במהירות. בנוסף, שימוש מקביל בתרופות נייגלה סטיב ותרופות נוגדות יתר לחץ דם עלול לגרום לירידה פתאומית ברמות לחץ הדם, מזהיר MSKCC. לחץ דם נמוך, הנקרא גם לחץ דם נמוך, עלול לגרום לתסמינים של סחרחורת, כאבי ראש או עייפות.