אומרון נגד קשקשים שומן הגוף tanita

השימוש של מנתחי הרכב הגוף הדיגיטלי גדל בפופולריות להעריך משקל בריא הן בתחום הרפואי והן בתעשיית הכושר. הרכב הגוף, הידוע גם בשם אחוז שומן בגוף, הוא מנבא מדויק יותר של משקל בריא מאשר מספר קילוגרמים על סולם כמו נתונים לבד. היחס בין שריר ל-שומן הוא המדד האמיתי למשקל בריא ולנבא הסיכונים הבריאותיים הפוטנציאליים. התקני הערכה אלה יכולים לשמש למגוון של הגדרות מקצועיות ואישיות בשל העיצוב הנייד והבלתי פולשני שלהם.

סוגים

שני יצרנים פופולריים של מנתחי שומן בגוף באמצעות ניתוח עכבה ביו אלקטריים (BIA) הם Omron ו Tanita. שתי החברות מציעות מגוון רחב של מוצרים כי הם ידידותיים למשתמש לענות על הצרכים של מגוון אוכלוסיות בטכנולוגיה, כמו גם מחיר. תקפותם של כלים אלה נבחנה ונבדקה בפרסומים מדעיים לצד אתרים פופולאריים ומגזינים. המחירים משתנים מאוד מן הקמעונאי כדי קמעונאי אז לקחת קצת זמן לעשות את המחקר שלך כי זה משלם.

אומרון

המותג Omron של התקנים נראה שיעור טוב יותר בסקירות הצרכן, כמו גם עמיתים ביקורת פרסומים עמיתים בהשוואה המותג Tanita. במחקר שפורסם ב -2002 ברפואה ובמדעים בספורט ובפעילות גופנית, מכשיר ה- Omron HBF300 היה טוב יותר כאשר ניתח אוכלוסיה נשית רב-מינית פעילה מזו של טניטה 02701001. הגילאים של המשתתפים נעו בין 18 ל -59 שנים והיו מגוונים במצבם המועדף על התרגיל. מודלים חדשים יותר מציעים חיישנים ידניים לרגליים, המציעים קריאות מדויקות יותר מאשר בטכנולוגיית כף הרגל. מודלים Omron גם למדוד 5-7 מחווני כושר כולל BMI, משקל הגוף, שומן הגוף, מסת שריר, מנוחה קצב חילוף החומרים וגיל הגוף.

טניטה

התלונה הנפוצה ביותר על המותג Tanita היא כי מדידות שומן הגוף לא היו עקביים. עם זאת, המדידות משקל הגוף היו. טניטה מציעה שורה של מוצרים בשיתוף עם Ironman, אשר משרתת אוכלוסייה אתלטי יותר. בהתאם למודל, מאזניים למדוד את משקל, אחוז שומן הגוף, BMI, BMR, שומן הקרביים, מסת שריר, מסת העצם ואת הגיל המטבולי.

יתרונות

הדבר הגדול על השימוש שומן הגוף Analyzer כגון Omron או קנה מידה Tanita היא שזה קל, לא פולשנית וכל אחד יכול להפעיל את זה. שלא כמו העור לקפל calipers או בדיקות מעבדה כגון סריקה DEXA ו hydrostatic במשקל, דריכה על סולם יכול להיעשות על ידי כולם. בהתאם לדגם שבחרת, קשקשים אלה יכולים להכיל אנשים עד 440 ק”ג.

שיקולים

החסרונות כוללים רמת הידרציה בזמן שקילה, דיוק המדידה, תקפות הנתונים המבוססת על הדמוגרפיה של האוכלוסייה תוך שימוש בסולם לעומת המשוואה המשמשת לחישוב במכשיר ורמת הכושר של המשתמש. יש נטייה עבור התקנים אלה להערכת יתר עבור אנשים רזה יותר לזלזל עבור אנשים עם מסת שומן גדול. השימוש במכשירים אלה אינו מומלץ לנשים בהריון או לאלה עם קוצבי לב או ציוד רפואי אלקטרוני פנימי.