גולמי לעומת גבינות פסטריאלי יתרונות הבריאות

רוב הגבינה נאכל ומוכר מפוסטר, כלומר החלב הוא טיפל להרוג את כל החיידקים – כמה בריאים, חלקם לא – לפני הגבינה הוא עשה. גבינות חלב גולמי עשויים מחלב לא מפוסטר, ועל פי כמה, הם הגבינה הכי טעים שאתה יכול למצוא. אבל בארה”ב מנהל המזון והתרופות קובע כי גבינות רכות וחלב לא מפוסטר נחשבים לא בטוחים לצריכה. עם זאת, אתה יכול באופן חוקי לקנות כמה גבינות חלב גולמי כל עוד הם היו בגילאים לפחות 60 ימים.

הסוג הנפוץ ביותר של גבינה בשווקים חנויות מכולת, גבינה מפוסטר יכול להיות תעשייתית כמו גם artisanal. גבינה מפוסטר עשוי מחלב כי כבר מחומם ל 140 או 150 מעלות פרנהייט למשך מינימום של 30 דקות, לפני הטמפרטורה יורדת, אבל לא פחות מ 55 מעלות. שני הזנים קשה ורכים נחשבים בטוחים לצריכה קבועה, על פי ה- FDA.

גבינות חלב גולמי, בגלל תכולת החלב הלא מפוסטר שלהן – מעזים או מפרות או כבשים – יש להן טעם ומורכבות יותר מאשר עמיתיהן המפוסחים. בעוד חדש עדיין בארצות הברית, גבינות חלב גולמי הם חלק דיאטה מסורתית בחלקים גדולים של אירופה נעשים בקנה מידה קטן בארצות הברית על ידי יצרני גבינה artisanal. מספר גדול של גבינות חלב גולמי מיובאים.

הפסטור הורג את כל החיידקים הנמצאים בחלב, מה שהופך גבינה ללא פתוגן. אורגניזמים nonpathogen עדיין קיימים, אשר יכול לגרום הגבינה לקלקל אם זה לא מאוחסן כראוי במקרר. ליסטריה, סלמונלה ו- E. coli הם כולם פתוגנים פוטנציאליים, שנמצאים יותר בגבינות חלב גולמיות ולא בגבינות מפוסטר. גבינות חלב גולמי מבוצעות על ידי יצרנים בקנה מידה קטן, אשר לעתים קרובות לשים את המוצרים שלהם תחת בדיקה קפדנית על מנת להבטיח אין זיהום של חיידקים מזיקים, כגון E. coli, שמרים או חיידקים קוליפורם. על פי גיליון של 2009 “פתוגנים פתוגנים ומחלות,” עם זאת, יש מחקר מדעי קטן כדי לתמוך בבטיחות של חלב גולמי בכלל. למידה על אמצעי בטיחות של יצרנים עצמאיים עשויה לסייע במניעת זיהום אפשרי מחלב גולמי מזוהם.

בעוד גבינות חלב גולמי עשוי להכיל חיידקים בחלב, תומכי מוצרי חלב גולמיים טוענים כי גבינה מפוסטר גם נושאת סיכון של סכנה מפני פתוגנים. טיפול ואחסנה ירודים של חלב וגבינות מפוסטר עלול להוביל לחשיפה לפטוגנים מזיקים, כמו גם לזיהום צולב פוטנציאלי. עבור נשים בהריון, אנשים עם מערכות החיסון וילדים בסיכון, ה- FDA לא ממליץ על כל צריכת גבינות חלב גולמי. נשים בהריון נמצאות בסכנה במיוחד אם הן נגועות בליסטריה, חיידק שיכול לגרום להפלות, כמו גם מוות או מחלה לתינוקות.

גבינות מפוסטר

גבינות חלב גולמי

סכנות של זיהום בקטריאלי

דברים אחרים שיש לקחת בחשבון