כוויות שמש ורעלת השמש

קרני השמש יכולות להחדיר ויטמין D לגופך – אך ההשפעות של יותר מדי שמש עלולות לגרום לנזק לעור ולגוף, על פי מרפאת Mayo. ידע של כמה שמש הוא יותר מדי וכיצד השמש יכולה להשפיע על הגוף שלך עוזר לך למנוע כוויות שמש, הרעלת השמש ואפילו, סרטן, פוטנציאל.

מַשְׁמָעוּת

מלנין בעור מסייע להגן על העור מפני נזק על ידי ספיגת קרינה אולטרה סגולה בעור. עם זאת, כאשר העור חשוף יותר מדי קרינה, כוויות שמש יכול להתרחש. כוויות שמש לגרום נזק לעור, וכתוצאה מכך סימנים של הזדקנות מוקדמת ואף מקרי סרטן עור קטלני. הרעלת יום ראשון כאשר אדם נחשף יתר על המידה לשמש או לוקח תרופות הגורמות לתופעות שליליות, על פי eCureMe.com.

תסמינים

הסימנים הפיזיים של כוויות שמש הם בדרך כלל ההתחלה הראשונה של כוויות שמש – כגון עור אדום או ורוד. בנוסף לשינוי צבע העור, סימנים אחרים של התפרצות כוויות שמש כוללים עור חם, כאבי עור, נפיחות, כאבי ראש ועור שלפוחיות. הרעלת השמש המשמעותית עלולה לגרום לאדם להיכנס למצב הידוע בשם הלם קרדיוגני. תסמינים של זעזוע קרדיוגני קיצוני כוללים אובדן הכרה, פעימות לב מהירות, הזעה ודופק חלש, על פי המכון הלאומי לבריאות הלב והדם. אם זה קורה, לחפש טיפול רפואי חירום.

מְנִיעָה

הרעלת השמש יכולה להתרחש בתוך פחות מ -20 דקות בשמש, על פי ד”ר אנדרו וייל. המניעה הטובה ביותר היא להימנע מהשמש, במיוחד בשעות 10 ו -14: 00. כאשר קרני השמש הן החזקות ביותר, על פי מאיו קליניק. אם אתה צריך להיות בחוץ במהלך הזמן הזה, לחפש צל בכל הזדמנות אפשרית. החלת קרם הגנה עם SPF של 15 ומעלה יכול לעזור להפחית את הסיכון של כוויות שמש. יש צורך ליישם תכופות, במיוחד לאחר הזעה, כדי למנוע כוויות שמש. החל קרם הגנה 30 דקות לפני היציאה החוצה על מנת sunscreen לעבוד בצורה היעילה ביותר.

פִּתָרוֹן

אם אתם חווים את הופעת סימפטומי הרעלת השמש, מיד להסיר את עצמך מפני השמש ולהמשיך למנוע את השמש. לטבול מגבות במי קרח ולהחיל על העור. נטילת תרופה אנטי-דלקתית ללא מרשם, כגון אצטמינופין או איבופרופן, יכולה לסייע בהפחתת נפיחות או כאבים הנובעת מרעלת השמש או מכוויות שמש, על פי eCureMe.com. החלת קורטיקוסטרואידים ללא מרשם על העור יכולה לסייע בהקלה על הרעלת השמש או כוויות שמש, אם ג’ל אלוורה או משחה לאחר יום ראשון אחר לא משפרים את הסימפטומים. (התייעץ עם הרופא שלך לפני נטילת משחות קורטיקוסטרואידים).

אַזהָרָה

הן הרעלת השמש ואת כוויות שמש יכול לחייב טיול למשרדו של הרופא או אפילו לחדר מיון. אם חוויתם כוויות שמש, ראו רופא אם אתם חווים שלפוחיות כתופעת לוואי והם מכסים שטח משמעותי של גופכם. תסמינים המלווים את כוויות שמש יכול לגרום לתופעות לוואי כולל חום, סחרחורת, בחילה, צמרמורת או כאב, על פי מרפאת Mayo. תרופות אשר יכולות לגרום להרעלת השמש להתרחש מהר יותר מהרגיל כוללות אנטיביוטיקה של טטרציקלין, משתנים, גלולות למניעת הריון, פנוטיאזנים, תרופות גופרית ותלידומיד, על פי eCureMe.com. אפילו כמות מוגבלת של חשיפה לשמש עלולה לגרום לתגובות שליליות. בזהירות לבדוק את כל התרופות ואת תופעות הלוואי שלהם לפני השימוש בהם כדי לדעת כמה להימנע השמש.