חסר ברזל & fibroids הרחם

שרירנים של הרחם הם סיביים – כמו רקמות – גידולים ברחם זה יכול להיות קטן כמו אפונה עד גדול כמו אשכוליות. בעוד שרירנים אלו אינם סרטניים, הם יכולים לגרום למספר תסמינים לא נעימים, כולל כאבים בבטן, התכווצויות בטן או בעיות בשתן. עודף דימום הוא בעיה נוספת שיכולה להוביל אנמיה, מצב שגורם מחסור בברזל.

ברזל הוא מינרל בגוף שלך שנוסע בתאי הדם האדומים שלך. זה הכרחי כי זה נושא המוגלובין כי נקשר חמצן כי הרקמות שלך צריך לבצע את הפונקציות שלהם. נשים חוו אנמיה לעתים קרובות יותר מאשר גברים עקב איבוד דם במהלך המחזור החודשי שלהם או חוסר ברזל בדיאטה שלהם. שרירנים של הרחם שגורמים לדימום בלתי מבוקר יכולים לתרום עוד יותר לחסר בברזל.

גורמי סיכון מסוימים עשויים לגרום לך יותר סיכוי לחוות fibroids הרחם, וכתוצאה מכך חוסר ברזל. לדעת אם אתה בסיכון יכול לעזור לך לזהות טוב יותר את הסימפטומים. נשים לפני גיל המעבר – בדרך כלל בין הגילאים 45 ו -50 – יותר נפוץ חווים שרירנים הרחם בגלל רמות האסטרוגן לאורך זמן לתרום שרירנים ברחם. נשים אפרו-אמריקניות ושמנות מאד קשורות גם לסיכון מוגבר, למרות הקשר בין שרירנים ברחם, אך גורמי הסיכון הללו אינם מובנים כלל.

תסמינים של מחסור בברזל יכולים לעזור לרופא לאבחן אנמיה ולהיפך. תסמינים של אנמיה כוללים עייפות בלתי מוסברת, כאבי ראש, צבע עור חיוור, חולשה ואפילו תשוקה לא רגילה למזון. כאשר רקמות הגוף לא מקבל מספיק חמצן, הגוף שלך לא יכול לשבור אנרגיה מן המזון ביעילות, מה שמסביר את הפסדי האנרגיה. אם אתה חושד שיש לך דימום עודף במהלך תקופת הווסת או תקופות שלך האחרון של שבעה ימים, אלה תסמינים fibro הרחם יכול להצביע על כך שאתה עלול לחוות אנמיה. עם זאת, אם יש לך פיברואידים רחמיים קטנים או רק אנמיה קלה, אתה עלול לא לחוות סימפטומים.

טיפולים פיברואידים הרחם וחסר ברזל יכול להשתנות בהתאם לחומרת הסימפטומים שלך. לדוגמה, אם הסימפטומים של בלוטת הרחם והמחסור בברזל הם מתונים למדי, הרופא שלך עשוי להמליץ ​​על הגדלת צריכת התזונה שלך. מקורות טובים של ברזל כוללים חלמונים, דגים, שעועית, אפונה, בשרים, עוף, הודו, צימוקים לחם מחיטה מלאה. אם הסימפטומים שלך חמורים יותר, הרופא שלך עשוי להמליץ ​​על תוספי ברזל או אפילו ניתוחים כדי להסיר את fibroids. עבור חלק מהנשים שחוו את שרירי הרחם, דימום יכול להיות כה חמור, שקשה לבצע משימות יומיות.

מַשְׁמָעוּת

גורמי סיכון

תסמינים

פתרונות