תופעות לוואי של fibroids

שרירנים של הרחם הם גידולים לא סרטניים המתפתחים מחוץ לרחם או בתוך הרחם במהלך שנות הלידה של האישה, על פי Medline Plus. מבחינה רפואית, הם מכונים לפעמים ליומיאומות, מיומות או פיברומיומות. Fibroids הם בדרך כלל לא מזיק והוא יכול להיות מכווץ או להסיר עם תרופות או ניתוח, אבל יש תופעות לוואי הקשורות fibroids.

כְּאֵב

כאבי אגן, כאבי גב או לחץ בגפיים התחתונות הם סימפטומים של שרירנים, על פי Medline פלוס. סוגים שונים של fibroids הרחם יכול לגרום דרגות שונות של כאב ואי נוחות. פיברואידים גדולים עלולים לגרום ללחץ או כאבי אגן, בעוד שפיברוד גוסס או מתנוון עלול לגרום לכאב, לחץ וחום. פיברוד ניוון פירושו כי fibroid הוא גוסס כי זה כבר לא יש אספקת דם. פיברוד פדוקולאטד שמתפתח בתוך גבעול הרחם יכול להתפתל ולגרום לכאב חמור.

תסמינים חודשיים

פיברואידים עלולים לגרום לסימפטומים לא סדירים של מחזור הווסת, כגון דימום כבד, תקופת הווסת המתמשכת ואיתור בין מחזורי הגוף. דימום כבד גם יכול להוביל לאנמיה, שבה תאי הדם האדומים של האדם הופכים להיות מופחתים, מה שמוביל לעייפות חמורה.

ניפוי בעיות

על פי Uibine Fibroid Education, פיברואידים תת-עוריים המתפתחים ומבליטים מחוץ לרחם יכולים ליצור לחץ על שלפוחית ​​השתן, דבר הגורם להשתנה דחופה או תכופה. החולה גם יחווה אי נוחות, גז ועצירות אם fibros לוחץ על פי הטבעת. המרכז הרפואי של אוניברסיטת מישיגן מסביר כי נשים בדרך כלל המאבק עם בריחת שתן, דליפות שתן ועצירות.

הריון ופריון

המרכז הרפואי של אוניברסיטת מישיגן מדווח כי שרירנים יכולים ליצור קשיים לנשים שרוצות להרות. פיברואידים יכולים גם ליצור בעיות במהלך ההריון, כולל הפלות, לידה מוקדמת ואספקה ​​מוקדמת, או דימומים מופרזים לאחר הלידה. בנוסף, תנוחת התינוק למשלוח עלולה לגרום לבעיות.

תסמינים אחרים

טחורים נפוח יכול להיגרם על ידי fibroids, על פי Uibine פיברוד החינוך. בדרך כלל, fibroids גדול עלול ליצור נפוחות abdomens שגורמות לנשים להופיע בהריון. המרכז הרפואי של אוניברסיטת מישיגן מסביר כי שרירנים אינם מגבירים את הסיכון לסרטן החולה וסרטן אינו מתפתח בשרירנים קיימים.