האם יש תרופה נגד יתר לחץ דם?

כאשר מדובר על מרשם (OTC) רפואה, הרופאים מודאגים יותר לגבי מה שאתה לוקח כאשר יש לך לחץ דם גבוה, או לחץ יתר. תרופות מסויימות מסוג OTC יכולות להעלות את לחץ הדם כולל תרופות אנטי דלקתיות כגון אספירין ואיבופרופן, תרופות מיגרנה, כאבי ראש, תרופות להורדת משקל ומוצרים אחרים. עם זאת, ישנם תוספי ויטמין OTC ו מינרלים שעשויים להפחית את לחץ הדם.

אפקטים

חוקרים מאוניברסיטת טאפטס ממדפורד, מסצ’וסטס, דיווחו על מחקר בן שש שנים של מבוגרים סינים שגילו כי נטילת שני תוספי מולטי-ויטמין / מינרלים ביום הורידה את לחץ הדם. באותו מאמר על multivitamins ויתר לחץ דם, Tufts גם מדווח כי גישות דיאטה כדי למנוע לחץ יתר (DASH) דיאטה מפחיתה באופן משמעותי את רמות לחץ הדם הגבוהות בקרב מבוגרים. מזונות חלב דל שומן ומספר גדל של פירות וירקות בתזונה כוללים שפע של סידן, מגנזיום, ויטמין C ואשלגן.

ויטמין סי

מכון לינוס פאולינג באוניברסיטת אורגון סטייט מדווח כי תוספי ויטמין C נמצאו במספר מחקרים להורדת לחץ הדם. מחקר שנערך על ידי חוקרים מהמכון ובית הספר לרפואה של אוניברסיטת בוסטון גילה תוסף יומי של 500 מ”ג ירד לחץ דם סיסטולי, המספר הגבוה ביותר בקריאת לחץ הדם, ב -9% לאחר ארבעה שבועות. יש צורך במחקרים נוספים והמכון ממליץ להתייעץ עם רופא על כל תרופה או ויטמינים.

אֶשׁלָגָן

תוספי אשלגן הוכחו להפחית באופן משמעותי את לחץ הדם. במחקר של ג’ונס הופקינס, שפורסם בגיליון ינואר של “Archives of Internal Medicine”, הוצגה קבוצה של מבוגרים אפרו-אמריקאיים, או טבלאות אשלגן או פלצבו במשך 21 ימים. לחץ דם סיסטולי ירד בממוצע 6.9 נקודות אצל אנשים שקיבלו את התוספים. רופאים רבים מעדיפים לכלול דיאטה עם ויטמינים ומינרלים הדרושים. מזונות עשירים באשלגן כוללים בשר רזה, דגנים מלאים, שעועית ותוצרת טרייה.

מגנזיום

מגנזיום גם משחק תפקיד חשוב בהורדת לחץ הדם, על פי “ריפוי עם ויטמינים” (Rodale, 1998) על ידי עורכי “מניעה” ספרי בריאות. הוא דיווח כי מחקר של 71 אנשים בשוודיה נתון כ 350 מיליגרם של מגנזיום ביום הורידה את לחץ הדם אצל אנשים עם לחץ דם קל מוגברת. רוב האנשים צריכים לקבל בין 300 ל 400 מיליגרם של מגנזיום מדי יום כדי לשמור על לחץ הדם שלהם למטה.

אַזהָרָה

למרות ההשפעות של ויטמינים ומינרלים נראה מבטיח, אנשים שיש להם לחץ דם גבוה צריך לדבר עם הרופא שלהם לפני הסתמכות על תוספי תזונה. הקפד ליידע את הרופא של מרשם ותרופות ללא מרשם אתה לוקח כאשר להיות התייעץ על שמירה או הורדת לחץ הדם שלך.