הוא פיטום שיבולת שועל?

המילים “מזונות הרזיה” עשויים להעלות מחשבות על סלטים וקלרי יותר מקערות מהבילות של קוקר שיבולת שועל. אבל כשמדובר בצפיפות האנרגיה, אשר ממלא תפקיד ענק בשליטה במשקל, דייסת שיבולת שועל הוא שחקן הדף. אמנם זה לא מיד לגרום לך slimmer, השילוב שלה של סיבים, פחמימות מורכבות וספירת קלוריות נמוכה לעשות את זה בחירה מצוינת עבור תחזוקה משקל בריא.

פרופיל תזונתי

אין קבוצה מוגדרת של תכונות שהופכת מזון “משמין”. מזונות שתורמים בדרך כלל לעלייה במשקל, עם זאת, נוטים להיות מעובדים מאוד, עם מעט ויטמינים ומינרלים וספירות גבוהות של קלוריות, סוכר ושומן. קוקר ללא תכונות אלה. כמו כל גרגר, זה כמעט תמיד מאודה ו שטוח לפני הארוז, אבל סובין שלה, נבט ו endosperm כל עדיין נוכח המוצר הסופי. מנה של 1/2 כוס של שיבולת שועל יבשה, המתרחב ל 1 כוס דגנים מבושלים, יש רק 150 קלוריות ו 5 גרם חלבון, 2.5 גרם של שומן, 4 גרם של סיבים 0.4 גרם של סוכר טבעי.

זה מרגיש מילוי

עוד טיפוסי איכות של “fattening” מזון כי הם גורמים לך לרצות לאכול יותר או לגרום לך להרגיש רעב שוב זמן קצר לאחר שסיים אותם. שיבולת שועל, לעומת זאת, עשויה להיות השפעה הפוכה. על פי מחקר שפורסם ב – 2013 ב “Journal of the American College of Nutrition”, המשתתפים שאכלו שיבולת שועל מבושלת חמה לארוחת הבוקר הרגישו מלאים יותר עבור מזון ארוך ורצוי פחות במהלך היום מאשר נושאים שאכלו דגני בוקר קרים שהיו בעלי אותו מספר של קלוריות כמו קוקר.

עדויות להרזיה

שיבולת שועל מעולם לא היה קשור מדעית עם עלייה במשקל, אך מספר מחקרים קשרו אותו לירידה במשקל. בשנת 2013, חוקרים טאיוואנים גילו כי נבדקים שאכלו שיבולת שועל מדי יום במשך 12 שבועות איבדו יותר שומן בגוף והורידו יותר באזורי המותניים והאגן מאשר נבדקים שקיבלו פלסבו. במחקר דומה שפורסם ב “Journal of the American Diietetic Association” בשנת 2010, היקף ההסתגלות של הנבדקים ירד יותר כאשר הם אכלו דגנים שיבולת שועל כל יום מאשר כאשר הם אכלו דגנים בסיבים נמוכים.

מוסיף על

למרות מנה של שיבולת שועל רגיל הוא מזין נמוך בקלוריות, אפשר להפחית את היתרונות הללו על ידי משרת אותו בצורה דקדנטית. לדוגמה, אם מבשלים פעמיים את הגודל המומלץ של שיבולת שועל עם 2 כוסות של חלב שלם במקום מים ולאחר מכן משרתים אותו עם 1/4 כוס שמנת, 1 כף חמאה ו 1 כף סירופ מייפל, ארוחת הבוקר שלך פתאום מכיל 950 קלוריות ו -54 גרם שומן. אם בקרת המשקל היא בראש סדר העדיפויות שלך, מקל על הגשה מומלצת של שיבולת שועל, לבשל אותו עם מים, למזער תוספות ולאכול אותו כמו ארוחה קבועה ולא תוספת לתזונה הרגילה שלך.