הברך שחיקה במהלך פעילות גופנית

כאשר אתה לממש, הברכיים שלך לשאת כוח ניכר בכל פעם שהם להגמיש או להאריך. אם הברכיים שלך הם misaligned, זה יכול לגרום מעקב לא תקין נזק לסחוס תחת הברכיים שלך. בגלל המפרק הברך מאבד את הכרית הטבעית, העצמות שלך להתחכך אחד נגד השני, גרימת צליל שחיקה.

אם אתה לכופף או להאריך את הברכיים בעת פעילות גופנית ואת הברכיים מיושרים כראוי, הברך שלך צריך להחליק בקלות על פני הירך שלך, או עצם הירך. כל חוסר התאמה של הברך עלול לגרום לסחרור הברך על פני עצם הירך. זו תנועה שחיקה התוצאות ריכוך והידרדרות של הסחוס תחת הברך שלך. אם אתה שם את היד שלך על הברך ולאחר מכן להגמיש או להאריך את הברך שלך, אתה יכול להרגיש את זה שחיקה תנועה, או קרפיטציה, ממש מתחת לפטלה.

הסחוס המקיף את הברכיים שלך עבה יותר מרקמת החיבור המרכיבה את המפרקים האחרים. לאחר גיל 15, הסחוס בברך מתחיל להישחק. פעילויות פיזיות מסוימות, כגון ריצה או הליכה, כמו גם תנועות מסוימות כמו lunges ו squats יכול להגביר את העומס על הברכיים על ידי ככל שש פעמים את משקל הגוף, על פי קרן רפואית פאלו אלטו. אם אתה נושא את הברך באופן קבוע לכוחות הגבוהים האלה, הסחוס בברך הולך ומתדרדר. למרות סחוס אין קצות העצבים, את העצמות ואת רקמת חיבור אחרים בצורת המפרקים הברכיים שלך יש קצות העצבים. כאשר עצמות אלה לשפשף יחד ללא ריפוד מספיק, זה לעתים קרובות גורם דלקת וכאב.

מצב נוסף, osteoarthritis, יכול לגרום שחיקה הברכיים בעת פעילות גופנית. ב קשישים, הסחוס של המפרקים נושאות משקל מתחיל להישבר בשל בלאי רגיל. אם אתה עולה או יורד במדרגות, אתה עלול להרגיש את הברך ואת עצמות הירך שחיקה יחד. כמו הסחוס מתפורר, מצב זה גדל באופן דרמטי יותר ויותר, המוביל נפיחות ודלקת של הברכיים. על ידי חיזוק quads שלך hamstrings, אתה יכול לספק תמיכה שרירים המפרקים הברך במהלך האימון.

להעריך את היישור של הברכיים שלך ומכניקה התעמלות במהלך האימון כדי לקבוע את הסיבה של הברך שחיקה. לדוגמה, יש שותף לשמור על הטופס בזמן פעילות גופנית. אם אתה pronating (מסתובב) את הרגל, הברך או הרגל, זה יהיה עיוות את הדרך שבה הברכיים שלך לעקוב אחר הרגליים. כאשר רגל אחת קצרה מהאחרת, היא עלולה לגרום לרגליים הקצרות ולברך לסובב את קו האמצע שלך, וכתוצאה מכך למצב כף הרגל. אגן רחב יכול לעודד את הירכיים ואת הברכיים כדי לסובב פנימה. כל אלה חוסר איזון יכול למשוך את הברך את המסילה.

התפוררות רקמת חיבור

מצב נפוץ: ברך של רץ

השפעת ההזדקנות

בדוק מעקב ותקן