האם דגים מעושנים בריאים?

כאשר אתה מנסה לתכנן דיאטה, הבנה מה מזונות בריאים אשר אינם חשובים. באופן כללי, דגים נחשבים בריאים כאשר הם נצרכים במתינות, משרד החקלאות האמריקני ממליץ על שתי מנות דגים בשבוע כחלק מתזונה בריאה. דגים מעושנים יכולים לעזור לך לפגוש את המנות שלך, אבל יש כמה בעיות בריאותיות שאתה צריך לשקול.

חלבון רזה

אחד היתרונות של אכילת רוב הדגים הוא שהם מקור טוב של חלבון רזה. חלבון הוא חלק חשוב של הדיאטה, במיוחד אם אתה מנסה להגדיל את מסת שריר באמצעות תוכנית תרגיל אינטנסיבי. אחד היתרונות של אכילת דגים מעושנים הוא שיש כמות גבוהה יחסית של חלבון בדגים, שגם הם נמוכים בשומן רווי.

חומצות שומן אומגה -3

סוגים מסוימים של דגים מכילים גם כמויות גבוהות של סוג של שמן הידועה בשם חומצות שומן אומגה -3. דגים שמנים, כגון סלמון, מקרל, סרדינים, הרינג וקלה, מסביר ארגון הלב האמריקני, מכילים כמויות משמעותיות של חומצות שומן אומגה -3. חומצות שומן אלו מסוגלים לשפר את בריאות הלב וכלי הדם משום שהם עוזרים להוריד את רמות הטריגליצרידים ואת הכולסטרול ה”רע “בדם ועשויים להעלות את רמות הכולסטרול” הטוב “.

טפילים

אחד הסיכונים הגדולים ביותר של צריכת דגים מעושנים, לעומת זאת, הוא הרעלת מזון. דגים מעושנים נוטים להיות מזוהמים עם חיידקים וטפילים, מזון והתרופות מסביר. אנשים שאוכלים דגים מעושנים, כמו סלמון, מסתכנים ברעלת מזון. למרות הטפילים הכלולים דגים מעושנים לעתים נדירות לגרום כל מחלה חמורה, אם אתם אוכלים דגים מעושנים אתה עלול לפתח אי נוחות מעיים ניכר. נשים בהריון לא צריך לצרוך דגים מעושנים.

דג מעושן וסרטן

סיכון נוסף לאכילת דגים מעושנים הוא הסיכון המוגבר לסרטן הקיבה. דגים מעושנים מכילים רמות גבוהות של חנקות וניטריטים, שהם תוצרי לוואי של תהליך העישון. רמות גבוהות של כימיקלים אלה קשורות בסיכון מוגבר לפתח סרטן הקיבה, מסביר דיילי מייל. משמעות הדבר היא שאם אתה אוכל דגים מעושנים על בסיס קבוע, ייתכן שאתה מגדיל את הסיכון לפתח סרטן הקיבה.

שיקולים

כמו עם רוב מוצרי המזון, המפתח לצרוך דגים מעושנים הוא מתינות. כמויות מתונות של דגים מעושנים טובים בשבילך רק להגדיל באופן מינימלי את הסיכון לפתח סרטן הקיבה. באופן דומה, אכילה של דגים מעושנים עלולה לגרום להרעלת מזון, לכן נסו להשיג דגים מעושנים במקומות שמעלים בזהירות את הדגים שלהם בסביבות מבוקרות, מה שמקטין את הסיכון של צריכת טפילים בטעות.