מגנזיום וסרוטונין

מכוני הבריאות הלאומיים בארה”ב מסווגים את המגנזיום כ”מינרל חיוני לתזונה אנושית “. אנשים רבים, לעומת זאת, לא מקבלים מספיק מזה. מחקרים מראים כי מחסור במגנזיום יכול להיות השלכות חמורות, כולל סרוטונין נמוכה. זה נכון: חוסר מגנזיום יכול לגרום לך עצוב. מגנזיום וסרוטונין לא רק לעזור לווסת את מצב הרוח שלך, הם גם יכולים להשפיע על הפיזיולוגיה שלך בדרכים שאולי לא הבנתי.

משמעות מגנזיום

מגנזיום הוא מינרל הנמצא ירקות ירוקים כהים עלים, פירות, אגוזים, קטניות ודגנים מלאים. הוא משרת פונקציות חשובות בגוף, כולל תפקוד שרירים ואנזים והפקה של חלבונים. זה גם מסייע ההמרה של טריפטופן, חומצת אמינו, כדי serotonin נוירוטרנסמיטר. אם אתה מתעלל באלכוהול או יש תזונה לקויה, ייתכן שיהיה חוסר מגנזיום שיכול לגרום רמות נמוכות של סרוטונין.

פונקציה של סרוטונין

סרוטונין הוא נוירוטרנסמיטר, כלומר הוא שולח אותות מהמוח לגוף. על פי ארגון הבריאות ההיפוגליקמי של אוסטרליה, הסרוטונין “מעביר את התחושות החיוביות של השובע, הסיפוק וההרפיה”. זה גם עוזר לווסת את התיאבון ומשפיע על מחזורי שינה. מחסור בסרוטונין עלול להוביל לדיכאון, הפרעות אכילה ואולי נדודי שינה. זה נראה גם קשור מיגרנה כאבי ראש. במהלך מיגרנה, רמות הסרוטונין נמוכות מאוד, באופן תיאורטי גורמות לדלקת ולגירוי. זה עשוי להיות המקור של הסובלים מיגרנה “כאב פועם, בחילה עיוות ראייה או דיבור.

מגנזיום ומיגרנה

אם הקשר התיאורטי בין סרוטונין למיגרנה נכון, מגנזיום הוא טיפול הגיוני לסבל הכרוני. מאמר שפורסם על ידי משרד החקלאות האמריקני ב -1999 סקר את הקשר בין מגנזיום למיגרנה. כמחצית מחולי הסובלים ממיגרנה יש רמות נמוכות של מגנזיום בדם, כך נטען במאמר. מחקר גרמני מצא שתוספי מגנזיום יומיים גרמו לירידה של 41.6% בתדירות המיגרנה וירידה ניכרת בעוצמתם. המסקנה שלהם היתה כי מינון גבוה של מגנזיום הוא טיפול יעיל מיגרנות.

תסמונת קדם וסתית

מגנזיום וסרוטונין נחקרו גם ביחס לתסמונת קדם-וסתית, או PMS, אוסף של תסמינים המשפיעים על נשים לפני תחילת התקופה החודשי. מחקר שנערך בשנת 1991 מצא כי נשים שלקחו תוספי מגנזיום במשך שבועיים לפני תקופתן חוו פחות כאב ופחות שינויים במצב הרוח שלילי. החוקרים המליצו על תוספי מגנזיום כטיפול יעיל ובטוח ל- PMS.

המלצות מומחים

המכונים הלאומיים לבריאות ממליצים על זכר מבוגר לקבל לפחות 400 מ”ג מגנזיום ליום ונשים צריך לפחות 310 מ”ג ליום. מגנזיום הוא שופע בשפע במגוון רחב של מזונות, אך תוספי הפה יכולים גם לעזור אם צריכתך נמוכה. מינון גדול מאוד של מגנזיום יכול להיות מסוכן, אבל זה נדיר. פוקוס במקום מקבל מספיק מגנזיום כדי להבטיח את מצב הרוח הטוב שלך תיאבון בריא מיום ליום.