קהות ועקצוץ ברגליים בזמן ריצה

עקצוץ ברגליים בזמן ריצה או לעסוק בפעילויות להפעיל את שרירי הרגליים מתרחשות כאשר העצבים הרגל לדחוס. דחיסה זו מכווצת את העצבים וגורמת לתחושת עקצוץ. קהות ושרפה מלווים את עקצוץ במקרים חמורים. Meralgia paresthetica הוא השם הקליני למצב הנקרא בדרך כלל “עצבים מכווצים”. הפעלת שרירי הרגליים, הפעלת לחץ יציב על הרגליים או אפילו נוגע קלות הירכיים שלך יכול להפעיל את הסימפטומים של מצב זה.

גורם ל

טראומה לירך או לרירית הראש, השמנת יתר, אימוני רגל מאומצת, מכנסיים הדוקים והריון יכולים להוביל למרלגיה פרשתטית. זרימת הדם מוגבלת שרירי הירך היא הגורם העיקרי של מצב זה. רמות ברזל נמוכות, לחץ דם גבוה וסוכרת יכולות גם להגביל את זרימת הדם לרגליים, דבר הגורם לשרירי הירך לדחוס. לא זו בלבד שהפעילות הגופנית מחריפה את הסימפטומים, עמידה או ישיבה בתנוחה אחת במשך תקופות ארוכות גם מעצימות את תחושת העקצוצים והקהות.

אבחון Meralgia Paresthetica

Meralgia paresthetica מאובחנת באופן רשמי באמצעות MRI או במצלמות רנטגן כחלק בדיקה רפואית מקיפה, על פי הרפואה ג ‘ונס הופקינס. לפני סריקת הרגליים, הרופא שלך יכול לשאול על פעילויות האחרונות, ניתוחים או פציעות שעלולות לפגוע בעצבים ברגליים. צילומי רנטגן ו- MRI בדרך כלל מציגים הפרעות בעצמות או בעצמות. מחקרים מוליכים עצביים, אשר להעריך תפקוד חושי מוטורי של עצבים, יכול גם לזהות paralhetica meralgia.

יַחַס

מקרים מתונים עד בינוניים מטופלים באמצעות פתרונות המקלים על כאב ואי נוחות. סובלים מתונים יכולים להשתמש בתרופות הנגד המכילות איבופרופן כדי להפחית כאבים עצביים ודלקת. רופאים עשויים גם להציע פיזיותרפיה, ירידה במשקל והזרקות עצב, כגון סטרואידים, כדי להפחית את הדלקת. במקרים חמורים של paresthetica מרלגיה, הרופאים עשויים להציע ניתוח לחץ עצב.

מְנִיעָה

ירידה במשקל היא דרך אחת להקל על הסימפטומים של קהות ועקצוצים ברגליים. על ידי ירידה במשקל, תוכלו להקטין את כמות הלחץ לשים על העצבים שלך, אשר מקל על הסימפטומים. אתה יכול למנוע meralgia paresthetica על ידי לבוש בגדים רפוי על ידי הימנעות תרגילי הרגל מאומצת ריצה מוגזמת. ביצוע פעילויות המווסתות את זרימת הדם בכל הגוף, כגון יוגה, גם מונע מירלגיה paresthetica.