סימנים לכך שחולה סרטן נמצא בסוף החיים

העולם נראה פתאום מוזר ולא מוכר כאשר אדם אהוב גוסס מסרטן. בנוסף למבול של רגשות וחששות מעשיים, חוסר הוודאות לגבי מה לצפות בימים האחרונים גורם יותר חרדה. בעוד הניסיון של כולם הוא שונה, איברים ומערכות הגוף נסגר במהלך תהליך הגוסס, מה שמוביל סימנים ותהליכים predicable המשקפים את הנפש, הגוף והרוח עובר המעבר מחיים למוות.

כְּאֵב

הכאב הקשור לסרטן סופני עלול להחמיר או להיות קשה יותר לשליטה לקראת סוף החיים. זה מצער לראות אדם אהוב סובלים, אבל הכאב יכול להיות משוחרר ביעילות עם תרופות ואמצעים פשוטים כמו שינוי מיקום, עיסוי ומוסיקה. שפת הגוף יכול להיות אומר גם כאשר מישהו כבר לא מסוגל לתקשר מילולית כאב. סימנים לא-מילוליים של כאב כוללים חוסר שקט, העוויה, גניחה ושמירה על אזור מסוים של הגוף.

אובדן תיאבון

לאנשים המתקרבים למוות יש בדרך כלל עניין מועט באכילה או בשתייה. אמנם זה לעתים קרובות מרגיז העד, בדרך כלל אין רעב מעורב. אכילה או שתייה במהלך שלב זה של החיים הסופי גורם אי נוחות כי מערכת העיכול הופך להיות לא פעיל. חוסר צריכת גורם להפחתה בתנועות השתן והמעיים. עם זאת, לעתים קרובות יש אובדן שליטה על שלפוחית ​​השתן ו / או מעיים בשעות האחרונות של החיים.

שינה וחוסר תגובה

נמנום, עם יותר זמן בילה שינה מאשר ער, הוא סימן לכך אדם יכול להיות נע לתוך השלב הפעיל של גוסס. תהליך הגסיסה מחולק לשלבים פעילים ופעיל. אמנם יש השתנות הפרט, השלב preactive בדרך כלל נמשך כ 2 שבועות ואת השלב הפעיל כ 3 ימים. חוסר היכולת לעורר מישהו מתוך שינה או רק במאמץ רב, ואחריו חזרה מהירה לשינה, נחשב חלק השלב הפעיל של גוסס.

מראה ופונקציה

חולשה מתקדמת והרפיה של השרירים בכל הגוף משפיעים על המראה והתפקוד. אתה עשוי להבחין כי הפנים של אהוב שלך נראה ירידה או פחות אקספרסיבי וכי הוא זקוק לעזרה לשבת או להפוך למיטה. חוסר היכולת לעבור באופן עצמאי הוא סימן משמעותי לירידה בתפקוד כאדם מתקרב לימיה האחרונים.

שינויים נפשית, רגשית והתנהגותית

לקראת סוף החיים, ישנם שינויים בולטים בתודעה מעבר לישנות. מוקד פנימי הוא חלק מההכנה למוות. ייתכן שתשים לב שאהובתך אינה מודאגת יותר לגבי תחומי עניין קודמים ומשוחחת פחות. תקופות של בלבול, בלבול ואפילו תסיסה מתגלות לעתים קרובות, וייתכן כי האדם הגוסס נמצא ב”עולם אחר”. הזיות שבו האדם רואה או שומע מישהו שכבר מת הם לא יוצא דופן והם בדרך כלל מנחם.

נשימה חריפה מעורבת עם תקופות כאשר נשימה מפסיק באופן זמני הוא נפוץ בשעות האחרונות של החיים. ריר שאוסף בחלק האחורי של הגרון מייצר לעתים קרובות קול מקשקש שיכול להיות מדאיג למשפחה אבל לא מטריד לאדם הגוסס. העור הופך צבע כהה, וידיים ורגליים מגניב כמו רמות החמצן נופלים מלחץ דם נמוך קצב הלב משתנים. מספר גורמים בודדים, כגון בעיות רפואיות אחרות שיש לאדם, משפיעים על משך הזמן שהגוף יכול לשמור על החיים בתנאים אלו.

נשימה ומחזור הדם