ריצה פציעה של השרירים plantaris & soleus

שריר Plantaris ואת שריר soleus בעגל נוטים פציעות הקשורות לרוץ. במקרים מסוימים, שריר Plantaris נפגע קשורה לעיתים קרובות עם כאבי עגל ופגיעה בשריר הבלעדית. חשוב שתדברו עם הרופא שלכם אם אתם חושדים שיש לכם פגיעה ברגל נמוכה יותר בריצה. היא יכולה לעזור לקבוע את הטיפול כדי לעזור לך להתאושש ולקבל אותך בחזרה לרוץ.

פלאנטריס שריר

שריר Plantaris היא רצועה דקה של רקמת שריר שתורמת לעזור לכופף את הקרסול והברך. השרירים הצרים מקורם מאחורי מפרק הברך ומשתרעים עד גב העקב, ליד גיד אכילס. בטעות נפוץ עבור עצב, תפקוד מוטורי שריר קטן של plantaris הוא חסר משמעות, מה שהופך אותו למועמד השתלות גיד כירורגי שחזור של שרירים אחרים בגוף.

סולוס שריר

שריר הסולר הוא שריר עגל חזק המאפשר לך להגמיש את הקרסול. השריר נובע רק מתחת לגב מפרק הברך. הראש שלה בולט לאורך החלק האחורי של החלק העליון של הרגל התחתונה שלך ומתחדד לכיוון העקב, שם הוא משלב בסופו של דבר עם aponeurosis gastrocnemius כדי ליצור את גיד אכילס.

פציעות

למרות שתפקוד השרירים של הצמח אינו משמעותי, הוא עלול לגרום לכאב מפציעות, כגון גיד אכילס קרוע. פציעות יתר על השריר יכול להתרחש גם, אשר נדחפים על ידי ריצה או קפיצה. פציעה כזו יתר על המידה של שריר plantaris ידוע בתור “רגל הטניס”. הפציעה לא תמיד נובעת מהצמח, דמעות בשריר הסולר או בראש הגסטרוקנמיוס יכולות גם לגרום לכאב ב Plantaris ולהוביל “רגל הטניס”. התנועה החוזרת ממקומות ריצה ממקמת עומס אקסצנטרי על הקרסול כאשר הברך נמצאת בתנוחה ממושכת, כאשר הפציעות בשרירי הצמח ובצמחי השרירים מתרחשות בתכיפות הגבוהה ביותר. פציעות כאלה הן תוצאה של מנגנון – ריצה – זה יכול להרגיש כאילו השרירים נפגעו בכוח.

סימפטומים וטיפול

נפיחות וכאב הם סימנים אופייניים של “רגל טניס”, אשר בסופו של דבר גורם לשרירים שלך להיות כואב. הכאב מן הפציעה יכול לעתים קרובות להיות אינטנסיבי יותר לאחר להפסיק לרוץ ולנוח במשך כמה שעות. הנפיחות יכולה להגיע מן הראש שריר כל הדרך עד הקרסול והרגל, והוא בדרך כלל מאוד כואב אם אתה מנסה להגמיש את הקרסול. הרופא עשוי להמליץ ​​על טיפול, כגון טיפול בקריותרפיה – טיפול רפואי המשתמש בטמפרטורות נמוכות כדי לקרר חלקי גוף – מתיחה פסיבית וטיפול באולטראסאונד. טיפול שלאחר הטיפול כולל לעיתים קרובות אימון כוח. במקרים חמורים פחות של כאב בשריר הבלעדית, אתה יכול קרח עגל שלך 10 עד 15 דקות לאחר הריצה, ואחריו ביצוע כמה שרירים בסיסיים שרירי עגל ומעליות העקב.