עובדות תקשורת לא מילולית

מה שאתה לא אומר הוא לפעמים חשוב בדיוק כמו שאתה אומר. תקשורת לא מילולית, או שפת גוף, מדברת כרכים מבלי להוציא מילה. תקשורת לא מילולית יכולה לשמש חזרה או סתירה של מסר מילולי. לפעמים מחוות משמשות כדי להדגיש או לחזק מילים מדוברות. בהזדמנויות אחרות, מסר לא מילולי – כמו המבט בעיניו של מישהו – למעשה משמש כתחליף לשפה.

הבעת פנים

הפנים שלך יכול לבטא מספר עצום של רגשות והוא יכול בקלות להיות מובן על ידי מישהו, אפילו מישהו שאינו מדבר בשפה שלך. שלא כמו מחוות, שעשויות להשתנות מתרבות לתרבות, הבעות פנים כמו אושר, עצב ופחד הן אוניברסאליות, על פי HelpGuide.org.

מחוות

אף על פי שכמה אנשים מחווים בחופשיות ובאופן אקספרסיבי יותר מאחרים, רוב האנשים היו מוצאים את עצמם מדברים בלי להצביע כלל על קשיים. Gesturing הוא שימושי לא רק כדי לעזור המאזין שלך להבין, אבל אתה עשוי לגלות כי תנועות ידיים למעשה לעזור לך להביע את עצמך מילולית. המחוות משתנות מתרבות לתרבות, ותנועת יד הנפוצה במדינה אחת יכולה להיחשב בלתי הולמת או פוגעת באחרת, על פי אוניברסיטת אנדרוס.

יְצִיבָה

היציבה של הדובר ושל המאזין מעבירה מסר באותה מידה כמו המילים המדוברות. הדרך שבה אתה יושב או עומד מראה לאחרים אם אתה מעוניין או משועמם, קשוב או מוסחת. יושב או עומד עם יציבה זקופה מול אדם כשאתה מדבר או להקשיב מראה שאתה פתוח. התנהגויות כגון slouching, להסתכל לכיוון השני או בוהה בתקרה יכול להתפרש כמו גס ו מכובד. מתרחק ממישהו עולה יחס שלילי, על פי סטוקטון קולג ‘.

עיניים

לא משנה מה אתה אומר מילולית, העיניים שלך להראות איך אתה מרגיש באמת. אנשים נוטים להסתכל על האנשים שאיתם הם מדברים או מקשיבים, והעיניים שלך יכולות לתת את רגשות המשיכה שלך, שעמום, עוינות, חיבה או סלידה. קשר עין הוא חלק חשוב של שיחה אחורה. אנשים העוסקים בשיחה משתמשים במגע עין כדי להקדים את דיבורם ולמדוד כיצד האדם האחר מגיב.

לגעת

מגע יכול לשאת הרבה מידע. מגע, כגון ברז על הכתף, יכול לשמש פשוט כדי לקבל את תשומת הלב של מישהו. סוגים מסוימים של מגע יכולים להעביר רגשות חיוביים – כגון טפיחה חיבה על הזרוע, סטירה ידידותית על הגב או חיבוק חם. אבל מגע הוא לא תמיד רצוי, כגון אחיזה שליטה על הזרוע או התקדמות מינית בלתי הולמת.

כמות החלל בין שני אנשים היא גם צורה של תקשורת לא מילולית, ולעתים קרובות תלויה במידת האינטימיות או הנוחות ביניהם. אנשים שעומדים קרוב מדי כאשר מדברים אליך, במיוחד אם אתה לא מכיר אותם היטב, יכול לגרום לך להרגיש לא נוח. מקום או חוסר זה יכול להעביר או חיבה או תוקפנות.

מֶרחָב