שלי בן שנתיים הוא מקיא & יש נשימה מהירה

הקאות והנשימה המהירה של ילדך בן השנתיים מדאיגות ומטרידות. למרות שהם לא תמיד לגרום לאזעקה, סימפטומים אלה לפעמים סימן למצב רציני או זיהום הדורש טיפול של הרופא. זה עושה את זה חיוני כדי להבין מה גורם להקאה מהירה הנשימה וכיצד ניתן לטפל בו.

תסמינים

נשימה מהירה והקאות אצל ילדך בן השנתיים יכולים להימשך בכל מקום בין מספר שעות למספר ימים. לפעמים הם מלווים בסימפטומים נוספים כגון כאב במרכז הבטן, חום, כאב גרון, בלוטות נפוחות בצוואר, כאבי ראש, כתמים לבנים של צבע על השקדים או בתוך הגרון, צפצופים ונזלת . במקרים מסוימים, פריחה אדומה יתפתח על קמטים של העור של ילדך או מתחת לזרועותיו.

סיבות אפשריות

הקאות והנשימה מהירה הן לעיתים סימנים של דלקת מעיים כגון דלקת גסטרואינטריאלית ויראלית. זיהומים בקטריאליים, כגון דלקת גרון, גם לגרום נשימה מהירה והקאות. בנוסף, זיהומים בריאות, כמו ברונכיוליטיס או דלקת ריאות, לתרום לסימפטומים. במקרים חמורים, דלקת התוספתן, שהיא דלקת מסוכנת של התוספתן שמתפתחת כאשר הפתיחה של החסימה נעשית נגועה ונגועה, גורמת לעיתים לנשימה בת השנתיים במהירות וזורקת.

טיפולים

שמור על פעוט שלך hydrated עם פתרון rehydration אוראלי, מים והרבה נוזלים ללא סוכר. אם הרופא של ילדך מאשר, תן לה את האצטמינופן של הילדים אם הקאות והנשמה המהירה מלווה בתסמינים אחרים כגון כאבי בטן או חום. עבור זיהומים חיידקיים, כגון דלקת גרון, הרופא של הילד שלך צפוי לרשום אנטיביוטיקה כגון amoxicillin או פניצילין להילחם בזיהום ולהפחית את הסימפטומים. תנאים חמורים, כגון דלקת התוספתן, יש לטפל באופן מיידי. לעתים קרובות את התוספתן מודלק יהיה צורך להסיר כירורגי.

אזהרות

חפשו טיפול רפואי מיידי אם ילדכם בן השנתיים חווה צוואר נוקשה וכאב ראש בנוסף לנשימה מהירה והקאות. אלה הם סימפטומים של דלקת קרום המוח, המהווה זיהום מסוכן של נוזל וקרומים המקיפים המוח הפעוט שלך תעלת השדרה. בנוסף, התקשר לרופא של הילד מיד אם אתה חושד בדלקת ריאות. כמה מקרים חמורים של דלקת ריאות דורשים אשפוז, אנטיביוטיקה תוך ורידי ונוזלים, ואת מסכת חמצן האף מצויד או צינור לעזור לנשום את הילד.