שמן לבנדר עבור כוויות

לבנדר ארומטי להפליא יש משתמש הרבה מעבר הכללתו בושם ומוצרי אמבטיה. אנשים רבים שומרים על בקבוק קטן של שמן לבנדר במטבח למטרות רפואיות, שאחד מהם הוא טיפול כוויות קלות מן השומן מתרסק או מתקרב מדי טוסטר או תנור. אבל כמו מוצרים צמחיים רבים, שמן לבנדר ייהנה מחקר נוסף המאשר את יעילותו בבני אדם.

צמח לבנדר

לבנדר הוא יליד האזורים ההרריים של הים התיכון, אך גדל כיום ברחבי אירופה ובאוסטרליה ובארה ב “, אומר המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד. זהו שיח קצר מסועף בכבדות שגדל לגובה של כ 24 ס”מ. כסוף מכוסה מכסה את העלים הצרים האפורים-ירוקים שצומחים מתוך יורים ירוקים זקופים המחוברים לענפי העץ. קטן, כחול סגול פרחים הגדלים ב ספירלות של 6 עד 10 פורח טופס חישורים מעל העלווה.

היסטוריה לבנדר

המצרים הקדמונים השתמשו באזוביון כבשוח, על פי “בית המרקחת הירוק”, והרומאים הרימו את מי האמבט שלהם. השם שלה מגיע מן lavare הלטינית, כדי לשטוף, אומר “הספר השלם של עשבי תיבול וגיבוש עשבי תיבול”. לבנדר הפך פופולרי כתרופה בסוף ימי הביניים והגיע לעולם החדש עם צליינים בשנת 1620, דוחות “האנציקלופדיה של צמחי מרפא “.

לבנדר ארומתרפיה

לבנדר הוא אחד השמנים הפופולריים ביותר ארומתרפיה, אומר “א ‘עד ת’ של שמנים אתריים.” שני סוגים של לבנדר משמשים ארומתרפיה, צרפתית ואנגלית. היקר ביותר הוא “בר בעל מבנה” לבנדר אלפיני צרפתי, אשר נקבץ ו מזוקקים בקבוצות קטנות על ידי החקלאים המקומיים. השמן הוא קיטור מזוקקים מן הפרחים, והוא ברור בדרך כלל חסר צבע. שמן לבנדר הוא מתוק יותר יקר יותר מאשר שמן לבנדר ספייק, אשר יש ריח אקליפטוס מעט כמו ולעיתים מעורבב עם לבנדר על ידי המפיקים חסרי מצפון.

לבנדר לברנס –

“א ‘עד ת’ של שמנים חיוניים” קורא שמן לבנדר “ערכת עזרה ראשונה בבקבוק”, וציין כי יש לשמור במטבח לטיפול כוויות קלות נלקח על פיקניקים במקרה של עקיצות חרקים או עקיצות. לקבלת כוויות קלות בבישול או בגיהוץ, כסה את האזור השרוף בנדיבות עם שמן לבנדר לא מזוקק, ולאחר מכן להחיל מחדש אם הכאב חוזר. שמן הלבנדר מסיר את העוקץ והחום מהשריפה ויכול לסייע במניעת שלפוחיות העור.

למה זה עובד

המרכיבים הפעילים של שמן לבנדר כוללים 40% linalyl acetate ו 31.5% linalool, אשר משככי כאבים מקומיים והרדמה. למרות נוכחותם רק כמות קטנה, 5.16% ביתא caryophyllene מוסיף את ההשפעה האנטי דלקתית של השמן. Terpinen-4-ol, המהווה 4%, הוא סוכן אנטיבקטריאלי כמו linalool. השניים תורמים תכונות אנטי זיהומיות חשוב, אומר “א ‘עד ת’ של שמנים אתריים.”

מחקר לתוך שמן לבנדר כבר מתמשך במשך עשרות שנים, על פי “האנציקלופדיה של צמחי מרפא”. זה שמן אתרי יש תכונות חיטוי אנטיבקטריאלי משמעותי יחד עם רעילות נמוכה מאוד. אין להשתמש בשמן לבנדר על פצעים פתוחים ולדלל אותו כאשר משתמשים בילדים, אומר המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד. אנשים מסוימים עשויים לפתח תגובה אלרגית לאזוביון, ונשים בהריון או בהאכלה לא ישתמשו בה.

מחקר