תופעות לוואי של ויטמין xtend-life

המותג Xtend-Life של ויטמינים הושק לראשונה בשנת 2000 במטרה לייצר תוספי ויטמינים שהיו טבעיים ויעילים, על פי אתר Xtend-Life. החברה ממקדת את חומרי הגלם שלה ומשתמשת במפעל משלה לייצור ויטמינים. כמו כל תוספת ויטמין, אתה עלול להיתקל כמה תופעות לוואי כאשר לוקחים אותם. מולטי-ויטמין החיים של Xtend, הנקרא Multi-Xtra, מכיל רכיבים שעלולים לגרום לתופעות לוואי רציניות יותר.

סוס

מולטי ויטמין Xtend-Life מכיל מספר מרכיבים נוספים מעבר ויטמינים ומינרלים טיפוסי שלך, כולל עשב שנקרא horsetail. כמקור של סיליקון, horsetail עשוי להיות חלק תוספת כדי לקדם את בריאות העצם. אבל קליבלנד קליניק מזהיר מפני שימוש ספקים המכילים horsetail כי הם עלולים לגרום לעוויתות או hyperactivity. יש גם חשש כי זה עלול לגרום לך לאבד אשלגן.

כאב בטן

כל מולטי ויטמין עלול לגרום לקלקול קיבה. תסמינים נפוצים כוללים כאבי בטן, בחילה, הקאות או שלשולים. עם זאת, מולטי ויטמין Xtend-Life מכיל מרכיב הנקרא methylsulfonylmethane, או MSM – תוספת המופיעה כמשככי כאבים ואנטי דלקתיים הידועים גם כגורמים לשלשולים, על פי קרן דלקת פרקים. נטילת המולטי ויטמין עם מזון או לפני השינה עשויה לעזור לשפר את הסובלנות.

תגובה אלרגית

למרות כל אחד מן החומרים Xtend-Life Multi-Xtra עלול לגרום לתגובה אלרגית, אם אתה אלרגי ragweed ייתכן שתרצה לחשוב פעמיים לפני השימוש הזה רב כי הוא מכיל ציפורני החתול כמקור לוטאין. תסמינים נפוצים של אלרגיה ragweed כוללים התעטשות, נזלת או גרון מגרד. אם אתה אלרגי למרכיב אחר במולטי ויטמין, עם זאת, ייתכן שתיתקל סוגים אחרים של תסמינים כגון כוורות, קשיי נשימה, נפיחות סביב הפנים או הלשון, לחץ בחזה, קהות או tingly עור. צור קשר עם הרופא שלך מיד אם אתה נתקל כל התופעות הללו לאחר נטילת מולטי ויטמין שלך.

סיכונים בריאותיים

חלק מהויטמינים והמינרלים במולטיוויטמין נמצאים במינונים גבוהים מהיתרון התזונתי המומלץ. נטילת מולטי ויטמין המכיל מינונים גבוהים של ויטמינים עלול להגביר את הסיכון למחלות מסוימות. לדוגמה, אם יש לך היסטוריה של סרטן ריאה, אתה לא צריך לקחת כל תוספת המכילה בטא קרוטן, אומר האקדמיה לתזונה דיאטות. Multi-Xtra אינו מציין את סוג של קרוטנואידים המרכיבים את ויטמין A מולטי ויטמין שלה. ויטמין מכיל גם מינונים גבוהים של ויטמין E וסלניום, אשר לגברים עשוי להגדיל את הסיכון לסרטן הערמונית, על פי הרווארד בריאות פרסומים.