מתאבקי סומו לעומת מפתחי הגוף

הספורט היפני המסורתי של סומו אינו דומה כמעט לעולם של פיתוח גוף תחרותי. בעוד שתומכי הסומו וגם מפתחי הגוף ידועים בגודלם העצום, ההתמקדות הבלעדית במסת שריר היא ייחודית לפיתוח גוף. למרות הגופים השונים שלהם, לעומת זאת, bodybuilders ו המתאבקים סומו לשתף כמה קווי דמיון.

צריכת קלוריות

במחקר שפורסם ב -2005 בעיתון “Aging Research Reviews”, השווה ג’ון פלאן מ- UCLA ומייקל רוז מאוניברסיטת קליפורניה, אירווין, את ההכנסה הקלורית ואת תוחלת החיים של ספורטאים וספורטאים זכרים. בעוד שהתזונה הגברית הממוצעת מכילה כ -2,300 קלוריות ליום, החוקרים מצאו שמתאבקי סומו אכלו 5,500 קלוריות ליום בממוצע. צריכת קלוריות גבוהה זו דומה לזו של מפתחי הגוף המנסים לייצר כמות גדולה של מסת שרירים. על פי דיאטה רשום ננסי קלארק, אתה צריך להגדיל באופן משמעותי את צריכת הקלוריות שלך אם אתה bulking. למרות המטרות שלהם עשוי להיות שונה, מתאבקים סומו ומפתחי הגוף שניהם צורכים כמות מעל הממוצע של קלוריות.

תוחלת חיים

למרות ההשפעות החיוביות של פעילות גופנית סדירה, תוחלת החיים של ספורטאים תחרותיים משתנה בהתאם לספורט שלהם. פלאן ורוז מציינים כי צריכת הקלוריות היומית הגבוהה קשורה לירידה בתוחלת החיים, כאשר מתאבקי הסומו הממוצע מתגוררים בממוצע של 20 שנה פחות מהגבר הממוצע. למרות שזה עשוי להיות בגלל אחוז השומן בגוף גבוה יותר של מתאבק סומו, צריכת חלבון גבוהה של מפתחי הגוף עשויים להיות השפעות דומות על תוחלת החיים. כפי שצוין על ידי ד”ר ג’ואל Fuhrman של מחלת הוכחה, דיאטות חלבון גבוהה קשורות עם תוחלת החיים לפחות 10 שנים קצר יותר מאשר הממוצע בצפון אמריקה.

המיסה ללא שומן

המסה ללא שומן, המוגדרת כשילוב של שריר השלד ומסת הגוף הפנימית, היא מדד של מצב תזונתי המשמש לחיזוי ביצועי הספורט. במחקר שנערך ב -2007 שפורסם ב “International Journal of Sports Medicine”, צוות בראשות Taishi Midorikawa של טוקיו, אוניברסיטת מטרופוליטן של יפן השווה את המסה נטולת השומן של ספורטאים ולא-אתיטים. המחקר מצא כי לספורטאים, כולל מתאבקי סומו, היה מסת הרבה יותר נטול שומן מאשר אנשים לא מאומנים. בנוסף לממצאים אלה, Midorikawa ועמיתיו מציינים כי מחקרים קודמים מצאו שרירי גוף יש כ 45 ק”ג. יותר מסת ללא שומן מאשר nonathletes, בעוד המתאבקים סומו יש יותר מ 65 ק”ג. יותר מסה נטולת שומן מאשר אנשים לא מאומנים באותו גובה.

אידיאלים תרבותיים

בנוסף הדמיון הפיזי שלהם ואת אורח החיים, מתאבקים סומו ו bodybuilders לשתף תפקידים דומים בתרבויות שלהם. לדברי הלן Gremillion של אינדיאנה אוניברסיטת בלומינגטון, מתאבקי סומו הם השתקפות של מסורות יפניות ואידיאלים. בשנת 2005 הסקירה שפורסמה ב “סקירה שנתית של אנתרופולוגיה,” Gremillion עוד מציין כי מפתחי הגוף הם השתקפות של הנוכחי, האידיאלים המערבי של הכוח. למרות שהיא לא מאמינה כי אנשים שואפים אלה סוגי הגוף מסיבות תרבותיות, היא טוענת כי מפתחי הגוף בצפון אמריקה מתאבקים סומו ביפן משקפים ומייצגים תרבויות שלהם ומסורות.